Czemu nie skorzystać ze świetlówki LED?

Aranżując wnętrze w danym pomieszczeniu można skorzystać z odpowiedniej świetlówki LED. Tym bardziej, że dzisiejsze świetlówki są energooszczędne i należą już do najnowszego systemu oświetlenia. Ponadto do tego rodzaju świetlówek, czy jarzeniówek zaprojektowano odpowiednie oprawy świetlne. Hurtownie elektryczne proponują więc bardzo ciekawe formy oświetleń.

Co w jarzeniówce czy świetlówce siedzi?

świetlówka led

Jarzeniówka, tak samo jak świetlówka to prosta szklana rura, wypełniona gazem. Te zwykłe i standardowe świetlówki LED przez elektryczne hurtownie czy sklepy oferowane są jako świetlówki liniowe. Dodatkowo każda taka świetlówka może mieć inną średnicę czy inną swoją długość. Świetlówki wykorzystywane są dzisiaj więc wszędzie. Zawsze można dobrać odpowiedni rozmiar jarzeniówki czy świetlówki do każdego miejsca, w którym chce się zainstalować dane źródło światła.

Rodzaje świetlówek

Ponadto oferowane świetlówki przez hurtownie i sklepy elektryczne różnią się jeszcze ze względu na kolory i na kształty. Jeśli chodzi o ten rodzaj źródła światła można wyróżnić:

  • świetlówki liniowe,
  • miniaturowe,
  • okrągłe,
  • kompaktowe.
    Na opakowaniach pojawiają się też określone symbole, które mówią o wymiarze średnicy danej świetlówki i o jej mocy.